OKŁADKA
 PATRONI

 

 

 POLECAMY
Beaty, Rymy, ?ycie. Leksykon Muzyki Hip-Hop
 PARTNERZY
Nowe fragmenty

Zapraszamy do działu FRAGMENTY , w którym znajduje się kilkanaście plików .pdf z częściami Leksykonu r&b i soul. Pewne wyobrażenie o treści liczącej ponad 600 stron książki z pewnością dadzą zamieszczone we wspomnianym dziale profile Eryki Badu, Isaaca Hayesa, George'a Clintona (+Parliament/Funkadelic), Rihanny i kilku innych artystów. Można zapoznać się także ze wstępem autorskim, przewodnikiem po leksykonie, przykładowymi rankingami oraz fragmentami dodatkowych tekstów. Choć tekstów jest sporo, to w porównaniu z ogromem zawartości Leksykonu, stanowią jedynie skromną przystawkę:)

 
Wygodny Fotel z Leksykonem

W ramach promocji Leksykonu odbędzie się kilka spotkań, na których będzie można podyskutować o dobrej muzyce, zobaczyć książkę na żywo, zadać pytania autorom... Pierwsze w nich już w najbliższy czwartek 6 listopada 2008 r. w lubelskim klubie Quality Music (Lublin, ul. Cicha 2M) od 18:00. Oto pełna treść zaproszenia:

"Serdecznie zapraszamy na soulową odsłonę czwartkowej Strefy Wygodnego Fotela w Quality Music. Tym razem (6 listopada) spotkamy się z dziennikarzem muzycznym, jednym z największych w polsce specjalistów od „czarnych brzmień” -  Andrzejem Całą. Głównym tematem spotkania będzie świeżo wydany leksykon muzyki Soul i RNB - „Dusza, rytm, ciało.”, którego Andrzej jest współautorem (obok Radka Miszczaka i Hirka Wrony).  Zasiądziemy na wygodnych kanapach i od godziny 18 będziemy rozmawiać zarówno o tej publikacji, jak i o „Beatach, rymach, życiu” – wydanej trzy lata temu hiphopowej encyklopedii, także popełnionej przez Andrzeja. Na szczęście oprócz gadania przejdziemy też do praktyki - posłuchamy wielu pozycji, o których mowa w leksykonie, a zwieńczeniem wieczoru będzie impreza - Dr Embe rozpocznie setem przypominającym klasyczne brzmienia soul i rnb, a po nim najbardziej taneczne wcielenia soulu zagra sam bohater spotkania."

Do zobaczenia w Lublinie:)

 
Leksykon w Soulówce

W najbliższy piątek 24 października o 21.00 Andrzej Cała - autor Leksykony r&b i soul "Dusza, rytm, ciało" - będzie gościł w audycji "Soulówka" na antenie akademickiego Radia Kampus. W wyjątkowym programie radiowym, poświeconym wysmakowanym czarnym brzmieniom, opowie prowadzącej Sylwii Kawalerowicz oraz wszystkim Słuchaczom o kulisach powstania książki, jej zawartości, różnych ciekawostkach związanych z leksykonem oraz naturalnie zaprezentuje wiele ciekawych nagrań.

Radia Kampus można słuchać w Warszawie na 97,1 FM oraz w całej Polsce poprzez stronę www.radiokampus.waw.pl

Zapraszamy do słuchania! Niebawem autorzy leksykonu będą gościć w kolejnych ośrodkach medialnych, o czym będziemy stale informować.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 17 - 20 z 22
© 2008. Stroną zarządza Agencja Joytown. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design: Adam Lis & Wojtek Krzeszowski.